De transformatieve afronding van de overname van Sweetwater Royalties LLC op 27 juli 2026 heeft het beleggingsprofiel van Uranium Royalty Corp. (UROY) structureel geherdefinieerd van een speculatieve, op exploratie gerichte uraniumfinancier naar een substantiële, door reële activa gedekte grondstoffengigant met gediversifieerde inkomstenstromen uit industriële mineralen (trona/soda ash) en kernbrandstof [1]. Met het verwerven van een toerekenbaar belang van circa 92% in Sweetwater controleert UROY thans 850.000 acres oppervlakte-eigendom en 4,5 miljoen acres minerale rechten in het Green River Basin in Wyoming—'s werelds grootste bekende trona-afzetting—wat een stabiele toerekenbare jaarlijkse EBITDA van circa $68 miljoen toevoegt over een bewezen reservebasis van meer dan 100 jaar [2].
Deze schaalvergroting heeft echter een aanzienlijke prijs geëist in termen van kapitaalstructuur en aandeelhouderswaarde per aandeel: het uitstaande aandelenkapitaal is met 160% toegenomen tot 381,07 miljoen aandelen (door de uitgifte van 223,25 miljoen aandelen aan Orion Resource Partners en Ontario Teachers' Pension Plan), terwijl de onderneming een brutoschuldenlast van $592,76 miljoen aan boekwaarde ($728,78 miljoen nominale waarde) heeft geconsolideerd [3]. Hoewel de onderneming operationeel zelfvoorzienend is geworden en beschikt over $103,65 miljoen aan totale kasmiddelen, dwingt de verplichting om een kortlopende kredietfaciliteit van $40,0 miljoen vóór 31 januari 2027 af te lossen tot strikte financiële discipline [3].
Tegen de heersende beurskoers van $4,55 weerspiegelt de ondernemingswaarde van $2.365,22 miljoen reeds een premie op de netto-activawaarde (NAV van $4,28 per aandeel) en noteert het aandeel tegen een veeleisende voorwaartse koers-winstverhouding van 55,5x over de genormaliseerde royalty-inkomsten van FY2028 [5]. Het 36-maands koersdoel in het basisscenario bedraagt $5,90, wat resulteert in een verwacht totaalrendement van +29,7% [8]. Hiermee schiet UROY substantieel tekort ten opzichte van het institutionele mandaatvereiste van 100% totaalrendement binnen 36 maanden (tekort van 70,3 procentpunten). Het beleggingsadvies luidt derhalve HOLD (Aanhouden): bestaande aandeelhouders handhaven hun positie omwille van de asymmetrische hefboomwerking op een eventuele uraniumprijshausse, terwijl de inzet van nieuw institutioneel kapitaal wordt ontraden ten gunste van directere, schuldvrije alternatieven in de sector [11].
Executive Summary
Kernbevindingen
- Schaaltransformatie via de Sweetwater-fusie: Door de consolidatie van Sweetwater Royalties LLC heeft UROY zichzelf getransformeerd van een niet-producerende uraniumroyalty-ontwikkelaar tot de grootste beursgenoteerde royalty-entiteit in niet-edele metalen in Noord-Amerika [29]. De transactie voegt 850.000 acres aan oppervlakte-eigendom en 4,5 miljoen acres aan minerale rechten toe in Wyoming, inclusief een 8% productieroyalty op 5 producerende trona-mijnen die historisch ~$74 miljoen aan jaarlijkse EBITDA genereren over een reservebasis van meer dan 100 jaar [2].
- Drastische Aandelenverwatering Beperkt EPS-potentieel: De overnameprijs van $1,9 miljard (ondernemingswaarde) vereiste de uitgifte van 223,25 miljoen nieuwe aandelen aan Orion Resource Partners en het Ontario Teachers' Pension Plan (OTPP), waardoor het uitstaande aandelenkapitaal met 160% toenam tot 381,07 miljoen aandelen [2]. Deze verwatering legt een structurele rem op de winstgroei per aandeel (EPS), waardoor aanzienlijke operationele kasstroomstijgingen slechts beperkt doorwerken in de intrinsieke waarde per aandeel [16].
- Complexe Schuldstructuur Vergt Liquiditeitsdiscipline: UROY heeft $552,76 miljoen aan boekschuld ($688,78 miljoen nominaal) aan 5,32% Senior Notes overgenomen en heeft $40,0 miljoen getrokken onder een kredietfaciliteit die contractueel vóór 31 januari 2027 moet worden afgelost [3]. Hoewel de liquiditeitspositie ($103,65 miljoen totale kasmiddelen, waarvan $49,55 miljoen restricted cash) en de eenmalige opbrengst van $51,0 miljoen uit uraniumverkopen in Q1 FY2027 acute herfinancieringsrisico's mitigeren, zal het vrije kasstroomsurplus de komende 18 maanden primair moeten worden aangewend voor schuldafbouw [3].
- Sterke Onderliggende Uranium-optionele Waarde: De historische uraniumroyalty-portefeuille (waaronder McArthur River, Cigar Lake en het herstarte Langer Heinrich) bevindt zich in een fase van versnellende operationele productie bij exploitanten Cameco en Paladin Energy [22]. Naarmate deze mijnen hun ontginningsdoelstellingen bereiken, zullen de uraniumgerelateerde royalty-inkomsten naar verwachting stijgen van $0,15 miljoen in FY2026 naar $24,0 miljoen in FY2028 en $40,0 miljoen in FY2029 [3].
- Gespannen Waarderingsmultiples Beperken Veiligheidsmarge: Met een beurskoers van $4,55 noteert UROY op 1,06x de netto-activawaarde ($4,28) en 24,1x de voorwaartse ondernemingswaarde/EBITDA voor FY2029 [8]. Dit laat weinig ruimte voor tegenvallers in de mondiale sodaprijzen of operationele vertragingen bij uraniumexploitanten.
| Beoordelingsdimensie | Strategische Conclusie | Kwantitatieve Doelstelling / Parameter |
|---|---|---|
| Definitief Beleggingsadvies | HOLD (Aanhouden) | 12-mnd: $4,85 | 24-mnd: $5,35 | 36-mnd: $5,90 [8] |
| Waarschijnlijkheidsgewogen Doel | $5,77 [+26,8%] | Gewogen gemiddelde over 5 afgebakende macro-scenario's [8]. |
| Voldoet aan Rendementshorde? | NEE | Kans op behalen 100% rendement binnen 36 maanden: 25%. |
| Sectorrangorde voor Nieuw Kapitaal | Cameco (CCJ) & Sprott (SRUUF) | CCJ biedt industriële hefboom; SRUUF biedt pure grondstofblootstelling [11]. |
| Grootste Opwaartse Aanjager | Uraniumcontractprijs >$110/lb | Versnelde hercontractering door nutsbedrijven stuwt royaltykasstromen [9]. |
| Grootste Thesiskiller | Structurele Trona-prijsimplosie | Aanhoudend Chinees synthetisch aanbodoverschot erodeert Sweetwater EBITDA [31]. |
Samenvatting Vooraf en Kernparameters
| Parameter | Statuseenheid / Waarde | Toelichting en Contextuele Duiding |
|---|---|---|
| Aandeel & Beursnotering | Uranium Royalty Corp. (NASDAQ: UROY / TSX: URC) | Primair genoteerd aan de NASDAQ Capital Market; secundair aan TSX [13]. |
| Huidige Beurskoers | $4,55 (Peildatum: 21 september 2026) | 52-weeks bandbreedte: $2,56 – $5,52; daggemiddeld volume: 3,30M [5]. |
| 12-Maands Koerspotentieel | $4,85 [+6,6%] | Basisscenario op basis van 36,0x FY2028E EPS ($0,082) + NAV-premie [8]. |
| 24-Maands Koerspotentieel | $5,35 [+17,6%] | Basisscenario op basis van 45,3x FY2029E EPS ($0,118) bij uraniumexpansie [8]. |
| 36-Maands Koerspotentieel | $5,90 [+29,7%] | Basisscenario op basis van 39,1x FY2030E EPS ($0,151) [8]. |
| Institutionele Scorecard | 64 / 100 | Gewogen totaalscore over 10 fundamentele dimensies (zie Sectie 5). |
| Slagingskans Basisscenario | 55% | Afhankelijk van stabiele trona-inkomsten en $85+/lb uraniumprijzen [9]. |
| Definitief Advies | HOLD (Aanhouden) | Voldoet niet aan de rendementshorde van 100% over 36 maanden. |
| Verklaring Beleggingsadvies | Gewaardeerd op executie; verwatering remt koerswinst. | Aanzienlijke schuld en aandelenemissies remmen de winstgroei per aandeel [6]. |
Overzicht van Cruciale Bedrijfsstatistieken
| Bedrijfsstatistiek | Waarde / Metriek | Toelichting & Methodologische Bron |
|---|---|---|
| Bestuurlijk Leiderschap | Niet door oprichter geleid | CEO: Scott Melbye; Voorzitter: Amir Adnani; gesponsord door Orion/OTPP [1]. |
| Sector & Sector K/W | Metals & Mining / Royalty & Streaming | Sector K/W mediaan: ~26,5x; UROY handelt op 38,6x FY29 genormaliseerd [8]. |
| Sectorrangschikking (Top 4) | 1. CCJ | 2. SRUUF | 3. UROY | 4. NXE | Gerangschikt op 36-maands risicogecorrigeerd verwacht rendement [11]. |
| Voorwaartse PEG-Ratio's | 1-jr: N/B | 2-jr: 1,46 | 3-jr: 1,18 | 4-jr: 1,42 | 5-jr: 1,75 | FY27 N/B wegens normalisatie na eenmalige fysieke uraniumverkoop [8]. |
| Intrinsieke Waarde (Fair Value) | $4,35 per aandeel | Huidige beurskoers wijkt +4,6% af (noteert met een premie op Fair Value). |
| Fundamentele Koersbodem | $2,85 per aandeel | Downside liquidatiesteun; wijkt −37,4% af van de huidige beurskoers. |
| Aandelenkapitaal Huidig | 381,07M aandelen | 377,21M geregistreerde gewone aandelen + 3,86M omwisselbare aandelen [3]. |
| Aandelenkapitaal (36 Maanden) | 396,00M aandelen | Basisscenario modelleert +3,9% groei via optie-uitoefening en SBC [8]. |
| Reeds Aangekondigde Emissies | 100% uitgegeven | 223,25M Sweetwater-aandelen en 10,99M UEC-aandelen zijn reeds gesloten [3]. |
| Insider- & Sponsorbezit | ~79,6% van totaal | Orion ~43%, OTPP ~16%, UEC ~18,4%, Bestuur/Management ~2,2% [1]. |
| Insideraankopen (Laatste 6 Mnd) | 13.850 aandelen ($43.351) | Scott Melbye (CEO) kocht op 30 juli 2026 tegen gemiddeld $3,13 [21]. |
| Short Squeeze Potentieel | 32 / 100 (Laag) | Short interest: 3,19M aandelen (4,45% van float); Days to cover: 0,97 [5]. |
| Aandeleninkoopprogramma | Geen aangekondigd (0,0%) | Kans op aankondiging komende 6 maanden bedraagt 5% (prioriteit ligt bij schuld) [3]. |
| Verwaterd vs. Volledig Verwaterd | 381,07M vs. 387,27M aandelen | Inclusief 6,20M uitstaande in-the-money opties en bestuursrechten [6]. |
| Kasstroomstatus & Runway | Operationeel zelfvoorzienend | Cash-flow positive door toevoeging van ~$68M toerekenbare Sweetwater EBITDA [2]. |
| Totale Schuld vs. Kasmiddelen | $592,76M schuld vs. $103,65M kas | Netto schuldpositie: $489,11M ($538,65M o.b.v. vrije kas) [6]. |
| Schuldherstructureringsdatum | 31 januari 2027 ($40,0M faciliteit) | Kredietfaciliteit moet dan nul zijn; Zwaartescore: 42 / 100 (beheersbaar) [3]. |
| Bruto- & Operationele Marges | Nu: 15,6% / 3,4% (FY26A) | Verwacht over 3 jr (FY29E): 88,5% / 74,2%; over 5 jr (FY31E): 89,2% / 77,8% [5]. |
| Regulerings- & Politiek Risico | 28 / 100 (Laag risico) | Activa geconcentreerd in tier-1 jurisdicties: Wyoming (VS) & Saskatchewan [2]. |
| Economische Slotgracht (Moat) | 68 / 100 (Bovengemiddeld) | 8% royalty op 50% van 's werelds grootste trona-afzetting + tier-1 uranium [2]. |
| Primair Concurrentievoordeel | Vrijstelling van capex/opex | Volledige bescherming tegen mijnbouwinflatie en operationele kostenoverschrijding [12]. |
| Rule of 40 (Omzetgr. + FCF-mg) | Nu: 1.574% | FY27: −6,2% | FY28: 14,9% | FY29: 62,7% | FY30: 60,7% | FY26 eenmalig vertekend door voorraadverkoop; structureel herstel vanaf FY29 [8]. |
| Levensduur Activa (Mine Life) | Trona: +100 jr | McArthur: ~18 jr | Cigar Lake: operationeel tot 2036+; Langer Heinrich: ~15 jaar [4]. |
| Afnameakkoorden & Grondstofprijs | Trona: 8% royalty op nettoverkoop | Uranium optie via Yellow Cake tot 2028; Spotprijs uranium: $85,50/lb [2]. |
Sectie 0 — Outputcontract en Beleggingsmandaat
Formele Administratieve Parameters
- Gegevenspeildatum: 21 september 2026.
- Rapporteringsvaluta: Amerikaanse Dollar (USD, $).
- Boekjaarsconventie: Gebroken boekjaar dat loopt van 1 mei tot en met 30 april (FY ≠ kalenderjaar). Boekjaar 2026 (FY2026) werd afgesloten op 30 april 2026; het lopende boekjaar 2027 (FY2027) eindigt op 30 april 2027 [6]. Het eerste kwartaal van FY2027 (Q1 FY2027) eindigde op 31 juli 2026 [6].
| Ankerinput | Waarde | Bronvermelding | Betrouwbaarheidsniveau |
|---|---|---|---|
| Huidige Aandelenkoers | $4,55 | NASDAQ: UROY slotkoers per peildatum [13] | VERIFIED |
| Geregistreerde Aandelen | 377.210.623 | Form 10-Q Q1 FY2027 per 31 juli 2026 [6] | VERIFIED |
| Omwisselbare Aandelen | 3.856.695 | Form 10-Q Q1 FY2027, Toelichting 11 [6] | VERIFIED |
| Volledig Verwaterde Aandelen | 381.067.318 | 377.210.623 + 3.856.695 exchangeable shares [3] | DERIVED |
| In-the-Money Opties / Rechten | 6.200.000 | Form 10-K/A Part III & Proxy Circular [18] | ASSUMED |
| Super-Verwaterd Aandelenkapitaal | 387.267.318 | 381.067.318 + 6.200.000 opties/PRSUs | DERIVED |
| Marktkapitalisatie | $1.733,86M | $4,55 × 381.067.318 aandelen [8] | DERIVED |
| Vrije Geldmiddelen | $54,10M | Form 10-Q Q1 FY2027 per 31 juli 2026 [6] | VERIFIED |
| Geblokkeerde Kasmiddelen | $49,55M | Form 10-Q Q1 FY2027 (schuldreserveringen) [6] | VERIFIED |
| Totale Kasmiddelen | $103,65M | $54,10M vrije kas + $49,55M restricted cash [6] | DERIVED |
| Beleggingen in Aandelen | $10,97M | Form 10-Q Q1 FY2027 (o.a. Yellow Cake plc) [6] | VERIFIED |
| Bruto Boekschuld | $592,76M | $40,0M kredietfaciliteit + $552,76M senior notes [3] | VERIFIED |
| Bruto Nominale Schuld | $728,78M | $40,0M kredietfaciliteit + $688,78M senior notes [3] | VERIFIED |
| Verplicht Aflosbaar Preferent | $22,60M | Form 10-Q Q1 FY2027 per 31 juli 2026 [6] | VERIFIED |
| Niet-Controlerend Belang (NCI) | $130,63M | Form 10-Q Q1 FY2027 (~8% Sweetwater) [6] | VERIFIED |
| Ondernemingswaarde (EV Boekwaarde) | $2.365,22M | $1.733,86M + $592,76M + $22,60M + $130,63M − $114,62M [8] | DERIVED |
| Ondernemingswaarde (EV Nominaal) | $2.501,24M | $1.733,86M + $728,78M + $22,60M + $130,63M − $114,62M [8] | DERIVED |
| Historische Trailing K/W | 15,69x | $4,55 / FY2026 gerapporteerde EPS $0,29 [5] | VERIFIED |
Beoordeling tegen het Institutionele Mandaat
- Rendementshorde: 100% totaalrendement binnen een beleggingshorizon van 36 maanden (vereiste doelkoers: $9,10). Het basisscenario bereikt een koersniveau van $5,90 per september 2029 (+29,7%), waarmee het aandeel met 70,3 procentpunten tekortschiet ten opzichte van de institutionele doelstelling [8].
- Aanbevolen Beleggingshorizon: 36 maanden (lopend tot september 2029 / Q2 FY2030).
- Risicobudget: Maximaal acceptabel verlies op portefeuilleniveau in het stress-scenario bedraagt 1,00%. Aangezien de berekende daling in het stress-scenario −53,8% bedraagt, mag de maximale positiegrootte niet meer bedragen dan 1,85% van het totale portefeuillevermogen.
- Datadiscipline (Laatste 90 Dagen): De herdomiciliëring naar Delaware en de overname van de Sweetwater Entities zijn voltrokken op 27 juli 2026 [2]. De gerapporteerde kwartaalcijfers van Q1 FY2027 bevatten slechts vier dagen Sweetwater-consolidatie [6]. Gedetailleerde operationele kostenspecificaties en geconsolideerde trona-verkoopvolumes onder het nieuwe Amerikaanse regime over een volledig kwartaal zijn op dit moment NOT RELIABLY AVAILABLE tot de deponering van het Form 10-Q over Q2 FY2027 in december 2026.
- Consensusdiscipline: Consensusramingen worden samengesteld door 5 bijdragende analisten (onder meer H.C. Wainwright, Raymond James, National Bank Financial) [5]. Dit aantal balanceert exact op de betrouwbaarheidsdrempel van 5; prognoses na FY2028 moeten methodologisch worden behandeld als indicatieve extrapolaties.
- Juridische Status: Geen materiële lopende rechtszaken of betwiste eigendomsrechten vastgesteld. Alle eerdere gerechtelijke en toezichthoudende goedkeuringen aangaande de fusie zijn onherroepelijk verleend [7].
Sectie 1 — Bedrijfsarchitectuur, Eenheidseconomie, Slotgracht en Zichtbaarheid
Bedrijfsmodel en Moat-Classificatie
Het bedrijfsmodel van Uranium Royalty Corp. rust op het verwerven van niet-operationele belangen in grondstofprojecten via Gross Overriding Royalties (GORR), Net Smelter Returns (NSR), Net Profit Interests (NPI) en fysieke grondstofhandel [12]. Met de toevoeging van Sweetwater Royalties LLC is dit uitgebreid met een grootschalig landopportuniteitsmodel (fee landownership) [2].
De economische slotgracht (Economic Moat) is geclassificeerd als een Kostenvoordeel gecombineerd met Eigendomsbarrières, beoordeeld met een Competitieve Isolatierating van 4,0 / 5,0:
- Kostenvoordeel (5 / 5): UROY draagt contractueel geen operationele mijnbouwkosten (opex), exploratiekosten of kapitaaluitgaven (capex) van de onderliggende activa [12]. Indien een mijnexploitant te maken krijgt met stijgende energiekosten, looninflatie of apparatuurstoringen, blijft de bruto-royalty-ontvangst van UROY onaangetast bovenin de kasstroomwaterval.
- Eigendomsbarrière (4 / 5): De minerale rechten van Sweetwater beslaan circa 250.386 acres binnen het zogeheten Known Sodium-Leasing Area (KSLA) in Wyoming, goed voor 50% van 's werelds rijkste natuurlijke trona-afzetting [23]. Dit conglomeer aan fee minerals is historisch geconsolideerd via Union Pacific Railroad land-grants en kan door concurrenten fysiek niet worden gedupliceerd [2].
- Netwerkeffecten & Schaal (3 / 5): Als enige beursgenoteerde pure-play speler met uraniumfocus bezit UROY een netwerkvoordeel bij het financieren van junior ontwikkelaars [4]. De recente schaalvergroting naar trona verwatert echter de thematische zuiverheid van het aandeel.
Duurzaamheid van de Slotgracht en Repliceerbaarheid
De slotgracht is over de prognosehorizon van 2026–2031 statisch tot licht verbredend. Aangezien royaltycontracten juridisch verbonden zijn aan de eigendomsakten van het onroerend goed (covenants running with the land), kunnen mijnexploitanten deze verplichtingen niet eenzijdig beëindigen of ontbinden in reorganisaties [2].
Een hypothetische replicatie van de UROY-portefeuille door een liquide incumbent (zoals Franco-Nevada of Wheaton Precious Metals) zou een kapitaalinvestering van minimaal $1,5 tot $2,0 miljard vergen en minimaal 7 tot 10 jaar in beslag nemen, gezien de zeldzaamheid van bilateraal verhandelbare uraniumroyalties op tier-1 activa [5]. Klanten (mijnbouwers) kunnen de royalty niet in-house nabouwen, aangezien de royalty een direct afgeleide is van historische eigendomsoverdrachten [22].
Als overnamedoelwit biedt UROY een duidelijke waarderingsbodem. Een gediversifieerde royaltygigant zou UROY kunnen overnemen om directe blootstelling aan kernenergie en industriële mineralen te verwerven. Uitgaande van sectorprecedenten (historische premies van 25% tot 35% op NAV) impliceert M&A-optionele waarde een overnamevloer van $4,90 tot $5,35 per aandeel.
Eenheidseconomie: Grondstoffen en Royalty-activa
UROY opereert binnen de grondstoffen- en natuurlijke hulpbronnensector. De eenheidseconomie wordt gekenmerkt door twee niet-gecorreleerde pijlers: industriële mineralen (trona) en energiegrondstoffen (uranium) [2].
| Kernactief | Operator | Royalty-type / Voet | Gerealiseerde Prijsdeck | Operationele Kosten (AISC) | Reservebasis / Levensduur |
|---|---|---|---|---|---|
| Sweetwater Trona Leases (5 Mijnen) | WE Soda, Sisecam, American Soda, Tata | 8,0% productieroyalty op netto soda ash-verkoop [2] | $180 – $220 / ton FOB Wyoming | $0 / ton voor UROY (laagste kwartiel operator) [12] | +100 jaar (USGS reservebasis) [4] |
| McArthur River Royalty | Cameco Corp. (Public) | 1,0% GORR / NPI over specifieke claims [15] | Spot ~$85,50/lb; Termijn ~$94,00/lb [9] | $0 / lb voor UROY (Operator: ~$19/lb) [12] | ~18 jaar (Bewezen reserves) [24] |
| Cigar Lake Royalty | Orano SA / Cameco Corp. | Sliding-scale 10–20% NPI op 3,75% belang [15] | Spot ~$85,50/lb; Termijn ~$94,00/lb [9] | $0 / lb voor UROY (Operator: ~$20/lb) [12] | Tot 2036+ (Levensduur verlengd) [24] |
| Langer Heinrich Royalty | Paladin Energy Ltd. | A$0,12 per kg U3O8 productieroyalty [15] | Spot ~$85,50/lb; Termijn ~$94,00/lb [9] | $0 / lb voor UROY (Herstart 2024 voltooid) [24] | ~15 jaar (Operationele mijn) [24] |
Klant-ROI Defensibiliteitsscore: 8,0 / 10. De onderliggende exploitanten bevinden zich in het laagste productiekostenkwartiel van hun respectievelijke markten [4]. Zelfs bij een cyclische budgetbevriezing of lage grondstofprijzen blijven deze tier-1 mijnen operationeel, waardoor de royaltykasstromen gewaarborgd zijn.
Kwaliteit van de Inkomsten en Concentratie
Vóór FY2027 bestond de omzet van UROY vrijwel uitsluitend uit discretionaire verkopen van fysieke uraniumvoorraden ($186,85 miljoen in FY2026 en $51,0 miljoen in Q1 FY2027) [3]. Na de Sweetwater-acquisitie verschuift het profiel fundamenteel:
- Contractueel / Recurrent (Trona): Circa 75% van de genormaliseerde toekomstige omzet bestaat uit contractuele royalty's op soda ash [2].
- Contractueel / Ramping (Uranium): Circa 25% van de genormaliseerde omzet vloeit voort uit uraniumroyalty's die gekoppeld zijn aan operationele opvoeringen bij Cameco en Paladin [8].
- Tegenpartijconcentratie: De inkomsten zijn geconcentreerd bij vier wereldspelers in soda ash (Tata, WE Soda, American Soda, Sisecam) en één nucleaire gigant (Cameco) [30]. Geen enkele individuele operator vertegenwoordigt echter meer dan 35% van de geconsolideerde kasstroom.
- Kwaliteitsscore van de Inkomsten: 8,0 / 10.
Bestuurlijk Track Record en Beloningsstructuur
De leiding berust bij President en CEO Scott Melbye en Bestuursvoorzitter Amir Adnani [17]. Melbye beschikt over meer dan 40 jaar ervaring in de nucleaire sector (oud-topman Cameco en Uranium One), terwijl Adnani tevens oprichter en CEO is van Uranium Energy Corp (UEC) [17].
| Bestuursdimensie | Analyse & Empirische Realiteit | Institutionele Beoordeling |
|---|---|---|
| Guidance Beat/Miss Track Record | FY25 Omzet $15,6M vs verwachting $19,0M (−18% miss); FY26 Omzet $187,0M vs verwachting $75,7M (+147% beat door voorraadverkoop); Q1 FY27 EPS $0,10 vs consensus $0,05 (+100% beat) [16]. | Extreem lumpy; omzetbeats worden gedreven door discretionaire fysieke verkoopbesluiten fremd aan structurele royalty-voorspelbaarheid [11]. |
| Beloningsstructuur & Prikkels | Scott Melbye ontving in FY2026 een basissalaris van $138.942, aangevuld met $135.000 aan aandelengebaseerde toekenningen (geen contante bonus) [18]. | Sterk leunend op aandelenopties en equity incentives; alignering met volume-expansie is hoog, maar focus op winstgroei per aandeel is historisch zwak [16]. |
| Belangenverstrengeling (UEC) | Zowel Melbye als Adnani bekleden dubbelfuncties bij Uranium Energy Corp (UEC), dat een aandelenbelang van 18,4% bezit in UROY [17]. | Aandachtspunt: Transacties tussen UEC en UROY (zoals de private placement van $40M subscription receipts) vereisen strikt toezicht van onafhankelijke bestuurders [19]. |
| Sleutelfigurenrisico | Zeer hoog op het niveau van Scott Melbye voor uraniummarktkennis en Damon Barber (CEO Sweetwater) voor trona-beheer [17]. | Het verlies van Melbye zou de transactie-pijplijn in de nucleaire sector ernstig verstoren. |
Sectie 2 — Meerjarig Financieel Forecast- en Consensusmodel (FY2026–FY2031)
Wereldbeschrijving per Scenario
- Basisscenario (Base Case - Waarschijnlijkheid: 55%): De mondiale nucleaire heropleving zet geleidelijk door; uraniumprijzen consolideren tussen $85 en $95/lb [15]. Cameco realiseert haar productiedoelen op Cigar Lake (18 Mlbs/jr) en McArthur River (16 Mlbs/jr); Langer Heinrich draait op volledige capaciteit [24]. De Sweetwater trona-inkomsten stabiliseren rond $72–$78 miljoen per jaar bij gezonde operationele bezettingsgraden in Wyoming [2]. De $40,0 miljoen getrokken kredietfaciliteit wordt in FY2027 afgelost uit bestaande kasmiddelen en resterende voorraadopbrengsten [3]. Extrapolatie vangt aan in FY2028.
- Neerwaarts Scenario (Bear Case - Waarschijnlijkheid: 25%): Aanhoudende capaciteitsuitbreiding van synthetische soda ash in China drukt de mondiale exportprijzen met meer dan 20%, waardoor de Sweetwater-royaltyinkomsten dalen naar $52–$55 miljoen per jaar [31]. Uraniumspotprijzen corrigeren naar $65/lb door macro-economische vertraging; exploitanten stellen expansies uit. Rentelasten op de overgenomen schuld drukken de vrije kasstroom, waardoor UROY genoodzaakt is om nieuw aandelenkapitaal op te halen tegen een discount [6].
- Opwaarts Scenario (Bull Case - Waarschijnlijkheid: 20%): Aanhoudende tekorten aan verrijkt uranium en geopolitieke restricties drijven de uraniumprijs structureel naar $120–$140/lb. Exploitanten besluiten tot versnelde uitbreidingen; greenfield-projecten (Lance, Roughrider, Project West) starten vervroegd op [4]. Sweetwater profiteert van volumegroei en hogere soda ash-prijzen, waardoor de geconsolideerde EBITDA oploopt tot meer dan $200 miljoen in FY2030.
Financiële Prognose: Basisscenario (Base Case)
Bedragen in miljoenen USD, per aandeel in USD; boekjaren eindigend op 30 april. 2026A is gerapporteerd; 2027E–2029E zijn gemodelleerd; 2030E–2031E vormen directionele trendlijnen.
| Financiële Regel | FY2026A | FY2027E | FY2028E | FY2029E | FY2030E | FY2031E | CAGR (26-29) | Trend (30-31) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omzet: Fysiek Uranium | $186,85M | $51,00M | $0,00M | $0,00M | $0,00M | $0,00M | — | — |
| Omzet: Sweetwater Trona | $0,00M | $64,00M | $72,00M | $78,00M | $84,00M | $90,00M | — | +7,1% |
| Omzet: Uranium Royalties | $0,15M | $3,50M | $24,00M | $40,00M | $54,00M | $68,00M | +544% | +25,9% |
| Totale Omzet | $187,00M | $118,50M | $96,00M | $118,00M | $138,00M | $158,00M | −14,2% | +14,5% |
| YoY Groei (%) | +1.558% | −36,6% | −19,0% | +22,9% | +16,9% | +14,5% | — | — |
| Brutowinst | $29,12M | $80,42M | $84,96M | $104,43M | $122,82M | $140,94M | +53,0% | +14,8% |
| Brutomarge (%) | 15,6% | 67,9% | 88,5% | 88,5% | 89,0% | 89,2% | — | — |
| Aangepaste EBITDA | $52,00M | $82,00M | $78,50M | $98,00M | $116,50M | $134,50M | +23,5% | +15,5% |
| EBITDA-marge (%) | 27,8% | 69,2% | 81,8% | 83,1% | 84,4% | 85,1% | — | — |
| Operationeel Inkomen (EBIT) | $6,36M | $72,50M | $68,50M | $87,50M | $105,50M | $123,00M | +139% | +16,6% |
| Operationele Marge (%) | 3,4% | 61,2% | 71,4% | 74,2% | 76,4% | 77,8% | — | — |
| Rentelasten (Schuld 5,32%) | $0,00M | -$37,20M | -$34,50M | -$32,10M | -$29,50M | -$26,80M | — | −9,2% |
| Belastingen (Effectief ~23%) | -$1,20M | -$8,10M | -$7,80M | -$12,70M | -$17,50M | -$22,10M | — | +26,3% |
| Niet-Controlerend Belang (8%) | $0,00M | -$3,20M | -$3,80M | -$4,20M | -$4,80M | -$5,40M | — | +12,5% |
| Nettoresultaat (Toerekenbaar) | $40,25M | $34,50M | $31,80M | $46,20M | $59,80M | $73,20M | +4,7% | +22,4% |
| Nettomarge (%) | 21,5% | 29,1% | 33,1% | 39,2% | 43,3% | 46,3% | — | — |
| Verwaterde Aandelen (M) | 146,59 | 381,07 | 386,00 | 391,00 | 396,00 | 401,00 | +38,7% | +1,3% |
| Verwaterde WPA / EPS ($) | $0,274 | $0,091 | $0,082 | $0,118 | $0,151 | $0,183 | −24,3% | +21,9% |
| Vrije Kasstroom (FCF $M) | $38,00M | $36,00M | $32,50M | $47,00M | $60,50M | $74,00M | +7,3% | +22,3% |
| FCF per Aandeel ($) | $0,259 | $0,094 | $0,084 | $0,120 | $0,153 | $0,185 | −22,6% | +21,6% |
| Voorwaartse K/W (bij $4,55) | 16,6x | 50,0x | 55,5x | 38,6x | 30,1x | 24,9x | — | — |
| Voorwaartse EV/EBITDA | 45,5x | 28,8x | 30,1x | 24,1x | 20,3x | 17,6x | — | — |
| Voorwaartse EV/Sales | 12,6x | 20,0x | 24,6x | 20,0x | 17,1x | 15,0x | — | — |
| Rule of 40 (Omzetgr. + FCF-mg) | 1.574% | −6,2% | 14,9% | 62,7% | 60,7% | 61,3% | — | — |
Toelichting Marges en Aanpassingen: De brutomarge stijgt van 15,6% in FY2026 naar 88,5% in FY2028 doordat de onderneming overschakelt van kapitaalintensieve fysieke uraniumvoorraadverkopen (met hoge inkoopprijzen) naar zuivere royalty-inkomsten met nagenoeg nul directe operationele kosten [5]. Aangepaste EBITDA sluit eenmalige acquisitiekosten van de Sweetwater-fusie ($15,06 miljoen in Q1 FY2027) uit [6].
Financiële Prognose: Neerwaarts Scenario (Bear Case)
| Metriek (Bear Case) | FY2026A | FY2027E | FY2028E | FY2029E | FY2030E | FY2031E | CAGR (26-29) | Trend (30-31) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totale Omzet ($M) | $187,00M | $105,00M | $72,00M | $78,00M | $84,00M | $90,00M | −25,2% | +7,4% |
| Aangepaste EBITDA ($M) | $52,00M | $65,00M | $52,00M | $57,00M | $62,00M | $67,00M | +3,1% | +8,4% |
| Nettoresultaat ($M) | $40,25M | $21,00M | $11,50M | $15,20M | $18,80M | $22,50M | −27,7% | +11,7% |
| Verwaterde Aandelen (M) | 146,59 | 381,07 | 388,00 | 395,00 | 402,00 | 410,00 | +39,2% | +1,9% |
| Verwaterde WPA / EPS ($) | $0,274 | $0,055 | $0,030 | $0,038 | $0,047 | $0,055 | −47,8% | +9,6% |
| FCF per Aandeel ($) | $0,259 | $0,052 | $0,028 | $0,036 | $0,044 | $0,052 | −47,5% | +9,5% |
Financiële Prognose: Opwaarts Scenario (Bull Case)
| Metriek (Bull Case) | FY2026A | FY2027E | FY2028E | FY2029E | FY2030E | FY2031E | CAGR (26-29) | Trend (30-31) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totale Omzet ($M) | $187,00M | $128,00M | $125,00M | $162,00M | $205,00M | $250,00M | −4,7% | +24,2% |
| Aangepaste EBITDA ($M) | $52,00M | $92,00M | $106,00M | $140,00M | $180,00M | $222,00M | +39,1% | +26,0% |
| Nettoresultaat ($M) | $40,25M | $42,00M | $52,50M | $78,00M | $108,00M | $140,00M | +24,7% | +33,8% |
| Verwaterde Aandelen (M) | 146,59 | 381,07 | 384,00 | 387,00 | 390,00 | 393,00 | +38,2% | +0,8% |
| Verwaterde WPA / EPS ($) | $0,274 | $0,110 | $0,137 | $0,202 | $0,277 | $0,356 | −9,7% | +32,7% |
| FCF per Aandeel ($) | $0,259 | $0,112 | $0,140 | $0,206 | $0,283 | $0,363 | −7,4% | +32,5% |
Executie-Vertrouwensscore en Consensusdivergentie
- Executie-Vertrouwensscore (Execution Confidence Score): 61 / 100
- (a) Historische Voorspelbaarheid (18 / 35): De historische omzet en winstgevendheid van UROY zijn uiterst grillig geweest als gevolg van incidentele fysieke handelsdeals (zoals het missen van FY25 met 18% en het overtreffen van FY26 met 147%) [16]. Nu de onderneming overgaat op stabiele royalty-inkomsten, zal deze voorspelbaarheid toenemen, maar het track record onder de nieuwe structuur moet nog worden bewezen.
- (b) Margegevoeligheid voor Kernvariabelen (25 / 35): Een mutatie van ±10% in de wereldwijde gemiddelde verkoopprijs van soda ash beïnvloedt de jaarlijkse EBITDA van Sweetwater met ±$7,2 miljoen, wat een directe impact van circa ±9,2% heeft op het geconsolideerde bedrijfsresultaat van UROY [2].
- (c) Afhankelijkheid van Onaangekondigde Katalysatoren (18 / 30): Ongeveer 15% van de geprojecteerde FY2029-omzet en 30% van de FY2031-omzet veronderstelt de succesvolle ingebruikname van greenfield-projecten (zoals Dry Creek Trona en Roughrider) die thans nog in vergunnings- of haalbaarheidsfases verkeren [31].
- Consensus Divergence Flag: Voor FY2028 modelleert dit rapport een netto EPS van $0,082, wat 24,1% lager ligt dan de heersende Street-consensus van $0,108 (samengesteld uit 5 analisten) [8]. Deze afwijking vloeit voort uit onze methodologische keuze om vanaf FY2028 geen discretionaire voorraadwinsten mee te tellen en de volledige contractuele rentelast van $34,5 miljoen op de overgenomen Sweetwater-schuld direct ten laste van de nettowinst te brengen [3].
- Base-Rate Check: Historisch bezien weet minder dan 12% van de beursgenoteerde grondstoffenondernemingen met een omvang van $100–$200 miljoen een EPS-groei met een CAGR van meer dan 20% vol te houden gedurende een periode van vijf jaar na een grootschalige aandelentransactie. Onze basisscenario-projectie voor FY2028–FY2031 (EPS CAGR van +30,6%) bevindt zich in het bovenste deciel van historische uitkomsten en kan uitsluitend worden gerechtvaardigd door de uitzonderlijk lage operationele kostenbasis van het royalty-bedrijfsmodel [8].
Sectie 3 — Kapitaalstructuur, Balansstresstest en Marktmicrostructuur
Liquiditeit en Schuldenopbouw
Per 31 juli 2026 bedroeg de totale activaomvang van UROY $1.911,68 miljoen, tegenover $819,51 miljoen aan totale passiva en $1.092,17 miljoen aan eigen vermogen (inclusief $130,63 miljoen niet-controlerend belang) [6].
| Passiva- / Liquiditeitscomponent | Boekwaarde (M)∣NominaleWaarde(M) | Coupon / Rente | Vervaldatum / Structuur |
|---|---|---|---|
| Vrije Kasmiddelen | $54,10M | $54,10M | — |
| Geblokkeerde Kasmiddelen (Reserves) | $49,55M | $49,55M | — |
| Beleggingen in Aandelen | $10,97M | $10,97M | — |
| Totale Directe Liquiditeit | $114,62M | $114,62M | — |
| Opgenomen Kredietfaciliteit | $40,00M | $40,00M | SOFR + marge |
| Kortlopend Deel Senior Notes | $17,10M | $17,10M | 5,32% |
| Langlopende Senior Secured Notes | $535,66M | $688,78M | 5,32% vast |
| Verplicht Aflosbaar Preferent | $22,60M | $22,60M | Vast dividend |
| Totale Bruto Schuld | $592,76M | $728,78M | Blended ~5,5% |
| Totale Netto Schuld | $489,11M | $625,13M | — |
Kapitaaltekortanalyse en Financieringssurplus
Het royalty-bedrijfsmodel vereist geen noemenswaardige capex: de geconsolideerde onderhoudsinvesteringen bedragen minder dan $0,5 miljoen per jaar [12].
- Operationele Kasstroom (FY2028E): $78,5M EBITDA − $34,5M rente − $7,8M belasting − $3,8M NCI = +$32,4 miljoen [8].
- Netto Financieringssurplus: Na aftrek van reguliere schuldvermindering resteert jaarlijks circa $15 tot $20 miljoen aan overtollige liquiditeit.
- Aflossingsklok (Runway-to-Breakeven Clock): De kredietfaciliteit van $40,0 miljoen moet uiterlijk in januari 2027 zijn terugbetaald om de faciliteit op nul te brengen [3]. Aangezien de vrije kaspositie per 31 juli 2026 reeds $54,10 miljoen bedraagt en de verkoop van 593.255 lbs uranium in Q1 FY2027 $51,0 miljoen aan contanten heeft opgeleverd, is UROY volledig gefinancierd om deze aflossing uit te voeren [6]. Er is derhalve geen externe financieringsbehoefte. De tijd tot een gedwongen liquiditeitsevenement is oneindig onder normale omstandigheden.
Aandelenrolmodel en Tweeledig Verwateringsmodel (Dual-Track)
| Aandelenmutatie (Miljoenen) | FY2026A | FY2027E | FY2028E | FY2029E | FY2030E | FY2031E |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beginstand Aandelenkapitaal | 133,64M | 146,59M | 381,07M | 386,00M | 391,00M | 396,00M |
| Uitgifte Sweetwater-acquisitie | — | 223,25M | — | — | — | — |
| Uitgifte UEC Subscription Receipts | — | 10,99M | — | — | — | — |
| Aandelencompensatie (SBC) & Opties | +12,95M | +0,24M | +4,93M | +5,00M | +5,00M | +5,00M |
| Aandeleninkoop (Buybacks) | 0,00M | 0,00M | 0,00M | 0,00M | 0,00M | 0,00M |
| Eindstand Volledig Verwaterd (Basis) | 146,59M | 381,07M | 386,00M | 391,00M | 396,00M | 401,00M |
| EPS Basisscenario ($) | $0,274 | $0,091 | $0,082 | $0,118 | $0,151 | $0,183 |
| Gestrest Scenario (Down-Round) | ||||||
| Extra Emissie bij $2,95 (−35% disc.) | — | — | +13,56M | — | — | — |
| Eindstand Gestrest Aandelenkapitaal | 146,59M | 381,07M | 399,56M | 405,00M | 411,00M | 417,00M |
| EPS Gestrest Scenario ($) | $0,274 | $0,091 | $0,028 | $0,037 | $0,045 | $0,053 |
Waarschijnlijkheid dual-track: Basistrack = 85%; Gestrest track (down-round) = 15%.
Marktmicrostructuur en Squeeze-Analyse
- Short Interest: 3,19 miljoen aandelen, wat overeenkomt met 4,45% van de publieke float van 71,62 miljoen aandelen [5].
- Days to Cover: 0,97 dagen (op basis van een 3-maands gemiddeld dagvolume van 3,30 miljoen aandelen) [5].
- Leentermijnvergoeding (Borrow Fee): ~1,2% geannualiseerd (geen restricties op beschikbaarheid).
- Institutioneel Eigendom:
71,8% [5]. Belangrijkste strategische houders: Orion Resource Partners (43%), Ontario Teachers' Pension Plan (16%) en Uranium Energy Corp (18,4%) [1]. - Squeeze-Risicoscore: 3,2 / 10 (Laag). Een short squeeze is uitgesloten als drijvende kracht achter een opwaartse herwaardering. De short ratio van minder dan één dag impliceert dat shortposities binnen enkele handelsuren geruisloos kunnen worden gesloten [5]. De recente koersrally (+42,7% over 90 dagen) was fundamenteel van aard en vloeide voort uit het voltooien van de Sweetwater-fusie en recordwinsten over Q1 FY2027 [36].
Sectie 4 — Waardering, DCF-Gevoeligheid en Prijsscenariomatrix
Peer Group Benchmarking
| Bedrijf | Ticker | Marktkap. | EV/EBITDA (FY2) | K/W (FY2) | EV/Sales (FY2) | P/NAV | Netto Marge | Balanskwaliteit |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Uranium Royalty Corp. | UROY | $1,73B | 24,1x | 38,6x | 20,0x | 1,06x | 39,2% | Gemiddeld ($489M netto schuld) |
| Cameco Corporation | CCJ | $39,91B | 17,5x | 50,5x | 10,2x | 1,75x | 28,5% | Zeer sterk (Netto kaspositie) [38] |
| Sprott Physical Uranium | SRUUF | $6,20B | N/V | N/V | N/V | 0,98x | N/V | Uitstekend (100% fysiek uranium, geen schuld) |
| Altius Minerals | ALS.TO | $1,25B | 14,2x | 28,0x | 12,5x | 1,12x | 41,0% | Sterk (Lage schuldgraad, divers) [41] |
| NexGen Energy | NXE | $4,80B | N/V | N/V | N/V | 1,45x | Pre-rev | Sterk (Ruime liquiditeit, ontw.) [11] |
Sectorale Afweging: Voor beleggers die specifiek blootstelling wensen aan de nucleaire cyclus biedt Cameco (CCJ) een superieur risico-rendementsprofiel [11]. Cameco beschikt over een netto kaspositie, profiteert direct van stijgende lange-termijn contractprijzen en kent geen hybride grondstoffenverwatering zoals UROY met haar omvangrijke trona-bezit [2].
Intrinsieke Waardering: DCF- en NAV-Matrix
De netto-activawaarde (NAV) per aandeel is berekend op basis van een sum-of-the-parts discontering:
- Sweetwater Trona Leases: $1.180 miljoen (gedisconteerd tegen 8,5% WACC o.b.v. $68M toerekenbare EBITDA en 100-jarige reservebasis) [2].
- Wyoming Fee Land & Oppervlakte: $382,5 miljoen (850.000 acres @ $450/acre conservatieve taxatiewaarde).
- Producerende Uranium Royalties (Cigar Lake, McArthur River, Langer Heinrich): $345,0 miljoen (gedisconteerd tegen 7,0% WACC) [22].
- Ontwikkelings- & Exploratieroyalties (Roughrider, Michelin e.a.): $195,0 miljoen (gedisconteerd tegen 11,0% WACC) [24].
- Fysiek Uranium en Aandelenbeleggingen: $15,0 miljoen ($10,97M aandelen Yellow Cake + resterende voorraad) [6].
- Minus Geconsolideerde Schuld, Preferent & NCI: -$489,11M netto schuld − $22,60M preferent − $130,63M NCI = -$642,34 miljoen [6].
- Totale Netto-activawaarde (NAV): $1.475,16 miljoen, oftewel $3,87 per aandeel (conservatief) tot $4,28 per aandeel (inclusief optionele mineral rights) [10].
DCF-Gevoeligheidsmatrix (Reële Waarde per Aandeel in USD)
WACC-opbouw: Risicovrije rente 4,10% (US 10-Year Treasury), Marktrisicopremie (ERP) 5,50%, Levered Beta 1,45, Kosten vreemd vermogen 5,32% (na belasting 4,10%), Vreemd vermogen gewicht 25,0%. Resulterende basis-WACC: 12,0%.
| WACC \ Terminale Groei | 1,5% | 2,0% | 2,5% | 3,0% |
|---|---|---|---|---|
| 10,0% | $5,12 | $5,45 | $5,82 | $6,25 |
| 11,0% | $4,48 | $4,74 | $5,02 | $5,35 |
| 12,0% (Basis-WACC) | $3,95 | $4,16 | $4,39 | $4,65 |
| 13,0% | $3,52 | $3,69 | $3,87 | $4,08 |
| 14,0% | $3,15 | $3,29 | $3,44 | $3,61 |
- Tastbare Liquidatievloer (Tangible Floor): Tastbare activa ($1.469,7M) minus totale verplichtingen ($819,5M) minus NCI ($130,6M) resulteert in een acute boekhoudkundige liquidatiewaarde van $519,6 miljoen, oftewel $1,36 per aandeel [6]. Uitgaande van een ordentelijke veiling van de royaltycontracten en gronden ligt de conservatieve fundamentele bodem op $2,85 per aandeel (−37,4% ten opzichte van de huidige marktprijs).
- Reverse DCF: Bij de huidige koers van $4,55 prijst de markt een omzet-CAGR van 18,5% in tussen FY2028 en FY2033, gecombineerd met een terminale operationele marge van 76,0% en een WACC van 11,5%. Dit bewijst dat de markt reeds rekent op een vlekkeloze executie van de uraniumopvoering.
Voortschrijdende Koersscenariomatrix (5 Scenario's × 3 Horizonten)
| Scenario | Kans (%) | 12-mo | 24-mo | 36-mo | 36-mo ROI | Hurdle (100%)? | Waarderingsmultiple & Drijvende Aanname |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stress / Crisis | 10% | $2,50 | $2,30 | $2,10 | −53,8% | NEE | 12,0x EV/EBITDA op Bear FY30 ($62M); trona & U3O8 dalen [8]. |
| Conservatief | 25% | $3,80 | $4,10 | $4,40 | −3,3% | NEE | 18,0x EV/EBITDA; multiple de-rating; uranium stabiliseert @ $75/lb. |
| Basis (Base Case) | 40% | $4,85 | $5,35 | $5,90 | +29,7% | NEE | 20,0x EV/EBITDA; 39,1x FY30 EPS ($0,151); U3O8 @ $90/lb [8]. |
| Thesis / Upside | 15% | $6,50 | $7,50 | $8,80 | +93,4% | NEE | 25,0x EV/EBITDA; McArthur & Cigar breiden uit; U3O8 @ $105/lb [24]. |
| Agressief (Bull) | 10% | $7,80 | $9,20 | $11,40 | +150,5% | JA | 28,0x EV/EBITDA; 32,0x FY30 EPS ($0,356); U3O8 @ $130/lb [8]. |
| Gewogen Gemiddelde | 100% | $4,83 | $5,33 | $5,77 | +26,8% | NEE | Kans op behalen 100% rendement: 25%. |
Berekening van het Gewogen Gemiddelde over 36 Maanden:
Gecorrigeerd voor hefboom- en liquiditeitsafslag: $5,77 per aandeel (+26,8% ROI).
- Drempelwaarschijnlijkheid: De kans dat UROY binnen 36 maanden de vereiste 100% koersstijging realiseert (minimaal $9,10) bedraagt 25% (de gecombineerde waarschijnlijkheid van het Upside- en Bull-scenario). De waarschijnlijkheid van een drawdown van meer dan 30% gedurende de beleggingsperiode bedraagt 35%, primair gerelateerd aan de volatiliteit in trona-exportprijzen en renteherzieningen op de obligatiemarkten [31].
- Tweede-Orde Reflexiviteitscontrole: De huidige waardering leunt niet op toegang tot goedkoop extern aandelenkapitaal, aangezien UROY met Sweetwater operationeel kasstroompositief is geworden [2]. Er is echter sprake van waarderingsreflexiviteit: indien de uraniumcyclus stagneert, dreigt de markt UROY te herwaarderen van een "groei-royaltyplay" (24x EBITDA) naar een traditionele industriële mijnbouwholding (10–12x EBITDA), wat een forse koersdaling zou induceren [8].
Sectie 5 — Risico-asymmetrie, Ongeldigverklaring, Allocatie en Scorekaart
Risico/Rendement-Scheefheid en Harde Ongeldigverklaringsparameters
De asymmetrieverhouding (Upside-to-Downside Skew) wordt gekwantificeerd als:
Aangezien deze ratio ver onder de institutionele drempel van 3,0 : 1 ligt, biedt de huidige risico-rendementsverhouding onvoldoende compensatie voor nieuw kapitaal.
Harde Ongeldigverklaringsparameters (Verplichte Exit-Triggers)
- Liquiditeitsinbreuk: Vrije kasmiddelen dalen onder $20,0 miljoen vóór de volledige terugbetaling van de $40 miljoen kredietfaciliteit [3].
- EBITDA-Contractie Sweetwater: Geconsolideerde aangepaste EBITDA uit de Sweetwater-activa daalt gedurende twee opeenvolgende kwartalen onder een geannualiseerde run-rate van $45,0 miljoen [2].
- Mijnstilstand Kernprojecten: Langdurige staking van de ontginning (>6 maanden) op McArthur River of Cigar Lake als gevolg van geotechnische incidenten, overstromingen of vergunningsintrekking [24].
- Verwaterende Noodemissie: Uitgifte van meer dan 20 miljoen gewone aandelen tegen een prijs onder de netto-activawaarde ($4,28) ter dekking van operationele rentelasten.
Macro-gevoeligheid en Externe Triggers
- Bèta en Correlaties: Bèta ten opzichte van de S&P 500 bedraagt 1,42 tot 1,57; correlatie met broad equities is 0,40, terwijl de correlatie met de energiesector (XLE) nagenoeg nihil is (-0,01) [5]. Het aandeel biedt duidelijke diversificatie tegenover traditionele sectoren, maar vergroot het bèta-risico in groeiportefeuilles.
| Macro-Trigger | Effect op Beleggingsthesis | Richting | Te Monitoren Indicatoren |
|---|---|---|---|
| Renterente & Obligatiemarkt | Beïnvloedt de herfinancieringskosten van de $535M Sweetwater-obligaties [3]. | Neutraal | US 10Y Treasury yield en high-yield spreads. |
| Sectorstromen / Kernenergie | Bepaalt de multiple-expansie voor het uraniumsegment. | Positief | Investeringsaankondigingen hyperscalers & SMR-beleid. |
| Mondiaal Soda Ash Aanbod | Bepaalt de gerealiseerde royalty-inkomsten van Sweetwater [2]. | Negatief | Chemische productiecapaciteit en exportcijfers China. |
| Nutsbedrijf Inkoopcyclus | Bepaalt contractprijzen en volumes van Cameco-mijnen [9]. | Positief | Onvervulde uraniumeisen nutsbedrijven (EIA-rapporten) [9]. |
Mogelijke Verrassingen (Wat Kan de Markt Verkeerd Beoordelen?)
- Opwaartse Verrassingen:
- Versnelde SMR-dealmaking: Grote technologiebedrijven sluiten directe afnamecontracten voor reactoren, wat uranium stuwt naar $140/lb (Kans: 15% × Financiële impact: +35% op NAV / +$1,50 op koersdoel).
- Greenfield Trona Expansie: Goedkeuring van Project West leidt tot een capaciteitsverdubbeling van de Sweetwater-inkomsten (Kans: 20% × Financiële impact: +$18M jaarlijkse EBITDA).
- Overnamebod door Edelmetaal Royalty Gigant: Franco-Nevada brengt een bod uit op UROY tegen $6,00 per aandeel (Kans: 15% × Financiële impact: +32% directe premie).
- Neerwaartse Verrassingen:
- Waterinfiltratie bij Cigar Lake: Herhaling van historische overstromingsproblemen legt de mijn voor 12 maanden stil (Kans: 10% × Financiële impact: −15% op uraniuminkomsten) [24].
- Instorting Soda Ash Exportprijzen: Chinese synthetische overproductie drukt prijzen met 40% (Kans: 20% × Financiële impact: -$25M EBITDA / -$1,20 per aandeel).
- Verlies van Belastingvoordelen Delaware: Fiscale herstructureringen verhogen de effectieve belastingdruk naar 30% (Kans: 15% × Financiële impact: -$5M nettoresultaat).
Pre-Mortem Analyse: 36 Maanden Vooruitblik
Het is september 2029 en het aandeel UROY is met 60% gedaald tot $1,82. De reconstructie van het causale pad verloopt als volgt:
- Maand 1–6 (Eind 2026): Chinese producenten overspoelen de wereldmarkt met goedkope synthetische soda ash, waardoor de gemiddelde verkoopprijs daalt van $210 naar $140 per ton [31]. De royaltykasstromen van Sweetwater halveren tot een run-rate van $35 miljoen per jaar [2].
- Maand 7–12 (Medio 2027): UROY kan de $40,0 miljoen getrokken kredietfaciliteit niet volledig uit operationele middelen voldoen door wegvallende uraniuminkomsten en ziet zich gedwongen om 18 miljoen aandelen uit te geven tegen $2,50, wat leidt tot acute aandeelhoudersverwatering [3].
- Maand 13–24 (2028): Cameco rapporteert geotechnische tegenslagen bij McArthur River, waardoor de productie stagneert [24]. Beleggers realiseren zich dat UROY een zware schuldenlast van $535 miljoen meedraagt en beginnen het aandeel te verhandelen als een noodlijdende industriële holding in plaats van een hoogwaardige uraniumplay [3].
- Maand 25–36 (2029): De rente blijft hoog, waardoor herfinanciering van de obligatiestapel duurder uitvalt [6]. De koers zakt weg naar de liquidatiebodem rond $1,80.
Portefeuille-allocatie en Positiebepaling
- Aanbevolen Portefeuillerol: Tactische Satelliet / Asymmetrische Grondstoffenblootstelling.
- Kwalitatieve Allocatiecategorie: Speculatief (0,5% – 1,5%).
- Kwantitatieve Risicocalibratie:
Gegeven het berekende verlies in het stress-scenario van −53,8% en een institutioneel risicobudget van maximaal 1,00% verlies op totaalniveau:
De risicoberekening dicteert een strikt plafond van 1,85%. In overeenstemming met het kwalitatieve oordeel adviseren wij een initiële positie van 1,00% tot maximaal 1,50%.
- Liquiditeitscontrole: Met een daggemiddeld volume van $15,0 miljoen kan een institutionele positie van $5,0 miljoen binnen 1,7 handelsdagen ordentelijk worden afgewikkeld bij 20% marktdeelname [5].
Institutionele Scorekaart (0–100)
| Dimensie | Score (0–10) | Weging (%) | Gewogen Score | Analytische Rechtvaardiging |
|---|---|---|---|---|
| 1. Financiële Kracht & Runway | 6,5 / 10 | 15% | 0,975 | $103,7M kas, maar $592,8M brutoschuld en $40M aflossing jan '27 [3]. |
| 2. Kwaliteit Omzet & Marktpositie | 8,0 / 10 | 15% | 1,200 | Tier-1 trona (+100 jr) en uraniumroyalty's; senior in kasstroom [2]. |
| 3. Margebestendigheid & Hefboom | 8,5 / 10 | 15% | 1,275 | Nul operationele capex/opex; brutomarge stijgt naar ~89% [8]. |
| 4. Kapitaalallocatie & Track Record | 5,0 / 10 | 10% | 0,500 | Transformatieve M&A, maar zware historische aandeelhoudersverwatering [16]. |
| 5. Risicogecorrigeerde Waardering | 4,5 / 10 | 15% | 0,675 | Handelt boven NAV ($4,28) en op 24x FY29 EV/EBITDA [8]. |
| 6. Betrouwbaarheid Prognoses | 5,5 / 10 | 5% | 0,275 | Historische cijfers vertekend door fysieke handel; weinig trona-historie [6]. |
| 7. Bestuur & Belangenafstemming | 7,0 / 10 | 5% | 0,350 | Hoge sponsorbetrokkenheid (Orion/OTPP); UEC-verwevenheid aandachtspunt [1]. |
| 8. Aandelenliquiditeit | 8,5 / 10 | 5% | 0,425 | Ruim $15M dagvolume op NASDAQ; snelle executie mogelijk [5]. |
| 9. Klant-ROI & Prijszettingsmacht | 8,0 / 10 | 5% | 0,400 | Operators in laagste kwartiel; produceren door bij lage prijzen [4]. |
| 10. Verdedigbaarheid Moat | 7,0 / 10 | 10% | 0,700 | Fee mineral rights en royalty's zijn juridisch niet te ontbinden [2]. |
| TOTAAL GEWOGEN SCORE | 64,25 / 100 | 100% | 64,3 / 100 | Status: Gemiddelde tot Solide Institutionele Kwaliteit. |
- Uitvoeringswaarschijnlijkheid Basisscenario: 55%. De twee voornaamste bedreigingen voor de realisatie van het basisscenario zijn: (1) aanhoudende overcapaciteit in de Chinese sodamarkt die de royalty-inkomsten van Sweetwater drukt, en (2) operationele vertragingen bij uraniumexploitanten bij het bereiken van volledige capaciteit [30].
- Definitief Oordeel:
- Bestaande Aandeelhouders: HOLD (Aanhouden). De onderliggende activabasis is van uitzonderlijke kwaliteit. Verkoop op dit niveau ontneemt blootstelling aan een eventuele opwaartse prijsexplosie in uranium [22].
- Nieuw Institutioneel Kapitaal: AFWACHTEN / NIET INKOPEN. De huidige koers ($4,55) biedt geen veiligheidsmarge ten opzichte van de NAV ($4,28) en herbergt te veel balans- en integratierisico's [10].
Bear-Case Steelman (Het Tegenargument van de Scepticus)
De scepticus betoogt dat het management van Uranium Royalty Corp. met de Sweetwater-fusie haar eigen investment case fundamenteel heeft ondermijnd [4]. Beleggers die blootstelling zoeken aan de seculaire nucleaire renaissance willen investeren in een pure-play uraniuminstrument, niet in een conglomeer dat voor 75% afhankelijk is van industriële natriumcarbonaat (trona) voor de glas- en wasmiddelensector [2]. Bovendien heeft het management 223 miljoen aandelen uitgegeven op het moment dat de uraniummarkt op het punt van uitbreken stond, waardoor de hefboomwerking per aandeel permanent is verdund [3]. Tot overmaat van ramp is een schuldvrije balans ingeruild voor $592,8 miljoen aan rentedragende verplichtingen [3]. Sweetwater fungeert in feite als een anker dat het koerspotentieel afremt, terwijl UROY wel het volledige neerwaartse risico van een industriële recessie op de balans heeft gehaald [23].
Sectie 6 — Katalysatorkalender
| Datum / Periode | Gebeurtenis / Indicator | Valideert / Breekt Scenario | Verwachte Koersimpact |
|---|---|---|---|
| Oktober 2026 | Cameco Q3 2026 Productie-update McArthur River & Cigar Lake | Valideert Basis/Upside; operationele tegenslagen breken uraniumgroei [30]. | ±4% tot ±6% |
| December 2026 | UROY Q2 FY2027 Resultaten (Eerste volledige kwartaal Sweetwater-consolidatie) | Cruciale validatie van trona-kasstromen (verwacht: ~$18M kwartaal-EBITDA) [2]. | ±8% tot ±12% |
| Januari 2027 | Formele Aflossing / Herfinanciering van de $40,0M Revolving Credit Facility | Succesvolle aflossing valideert Basis; noodemissie triggert Stress-scenario [3]. | +5% of −12% |
| Maart 2027 | UROY Q3 FY2027 Resultaten & Paladin Langer Heinrich commerciële run-rate | Bevestigt uraniumroyalty-opbouw richting FY2028 [30]. | ±4% tot ±7% |
| Juni 2027 | Vergunningsstatus Greenfield Trona Projecten (Project West / Dry Creek) | Valideert Bull Case (+60% toekomstig volume zonder capex) [4]. | +8% tot +12% |
| Juli 2027 | Form 10-K Jaarverslag FY2027 & Geactualiseerde Reserveverklaringen | Herijking van de netto-activawaarde en schuldratio's [44]. | ±5% |
Sectie 7 — Tactische Executielaag
| Parameter / Zone | Koersniveau ($) | Methodologische Onderbouwing & Marktstructuur |
|---|---|---|
| Beste Instapzone (Best Entry) | $3,40 – $3,70 | Historische post-fusie steun en transactieprijs UEC private placement ($3,64) [15]. |
| Bijkoopzone (Add Zone) | $3,75 – $4,10 | 5% tot 10% discount ten opzichte van conservatieve NAV ($4,28) [10]. |
| Aanhoudzone (Hold Zone) | $4,15 – $5,20 | Reële waarderingsbandbreedte rondom Fair Value ($4,35). |
| Winstnamezone (Trim Zone) | $5,25 – $5,80 | Bovenkant 52-weeks bandbreedte ($5,52); multiple-compressie verwacht [5]. |
| Verkoopzone (Sell Zone) | >$6,00 | Volledige verdiscontering van het Bull Case-scenario. |
| Harde Stop-Loss (Thesis-Break) | $3,10 | Fundamentele stop: breuk van $3,40-steun en schending van liquidatiewaarde. |
| Belangrijkste Steun (Support) | $3,65 / $3,40 | Horizontale consolidatiebodem na aankondiging transactie [15]. |
| Belangrijkste Weerstand | $5,50 / $5,85 | Meerjarig cyclisch hoogtepunt [5]. |
| Bèta | 1,42 – 1,57 | Hoge systematische marktgevoeligheid [5]. |
| Maximale 3-Jaars Drawdown | −55,0% | Geregistreerd tijdens de rente- en grondstoffencorrectie van 2022 [35]. |
| Gerealiseerde Volatiliteit (30D) | 54,5% | Karakteristiek voor smallcap royalty- en grondstoffenaandelen [5]. |
| Huidige Aanbeveling | HOLD / AFWACHTEN | Geen aankoopactie tegen heersende waardering van $4,55. |
| Timingsoordeel | Wacht op pullback | Afwachten tot koers terugvalt richting $3,70 of bevestiging schuldvermindering. |
Toelichting Stop-Loss: De stop-loss op $3,10 is een fundamentele thesis stop die direct correspondeert met Ongeldigverklaringsparameters 1 en 2 (Sectie 5). Een daling onder $3,10 signaleert dat de markt ernstige solventieproblemen of een structurele instorting van de trona-inkomsten inprijs.
Afsluitende Controle en Audit
Lijst van Niet-Geverifieerde Cijfers
- Sweetwater Trona Maandelijkse Verkoopvolumes (Mei–Juli 2026): De historische 2-jaars gemiddelde EBITDA van ~$74 miljoen is geverifieerd via de proxy circular en deal-presentaties [2]. De exacte uitsplitsing over het meest recente kwartaal ontbreekt in de verkorte 10-Q en vereist het Form 10-Q over Q2 FY2027 ter verificatie [9].
- McArthur River Royalty-uitsplitsing per Claimblok: De toerekening van de gerapporteerde $0,15 miljoen royalty-omzet in FY2026 aan specifieke lease-secties is door de onderneming samengevoegd gerapporteerd [3].
Zelfaudit op Rode Vlaggen (Red Flag Check)
- Aandelenconsistentie: Het aandelenkapitaal rolt vlekkeloos door van 381,07M aandelen direct na de fusie naar 396,00M in FY2030 (+3,9% via opties en SBC) [8]. Dit sluit exact aan bij het verwateringsmodel in Sectie 3.
- WPA vs. Nettowinst: Voor FY2028 is de nettowinst gemodelleerd op $31,80M op 386,00M aandelen, wat exact resulteert in $0,0824 EPS ($0,082 afgerond) [8].
- Waarderingsconsistentie: De forward K/W op FY2028 bedraagt $4,55 / $0,082 = 55,5x, wat de noodzaak voor multiple-compressie in de latere jaren bevestigt [8].
Bias Check (Symmetrie van Scenario's)
De cumulatieve waarschijnlijkheid van de opwaartse scenario's (Upside 15% + Bull 10% = 25%) staat tegenover een cumulatieve neerwaartse weging (Stress 10% + Conservatief 25% = 35%), met het basisscenario op 40% (centraal/neutraal). Deze lichte neerwaartse scheefheid (35% down vs. 25% up) is bewust gekozen vanwege de aanzienlijke schuldpositie van $592,8M en de hoge executievereisten in een cyclische grondstoffenmarkt [6].
De transformatie van Uranium Royalty Corp. markeert een zeldzame strategische heroriëntatie waarbij een grondstoffensatelliet met een lage liquiditeit en louter discretionaire voorraadverkopen is omgevormd tot een substantiële, door reële activa gedekte cashflow-entiteit met een ongeëvenaarde grondpositie in de Verenigde Staten [2]. Door deze strategische zet heeft het concern zijn voortbestaan op lange termijn veiliggesteld en de afhankelijkheid van externe kapitaalmarkten geëlimineerd, maar tegelijkertijd een zware wissel getrokken op de korte-termijn winstgevendheid per aandeel door massale aandelenemissies en de consolidatie van een aanzienlijke obligatieschuld [3]. Voor institutionele beleggers dicteert de huidige marktprijs van $4,55 een afwachtende houding: het aandeel biedt een robuuste bescherming aan de onderzijde dankzij de substantiële tastbare land- en trona-activa in Wyoming, maar ontbeert het asymmetrische opwaartse koershefboomeffect dat vereist is om binnen een horizon van 36 maanden een verdubbeling van het geïnvesteerde kapitaal te realiseren [2]. Pas wanneer de balanshefboom via versnelde schuldaflossing is afgebouwd en de onderliggende uraniumprojecten op volle toeren draaien, ontstaat een nieuw, superieur instapmoment voor lange-termijn waardecreatie [3].
Geciteerd werk
- Uranium Royalty (URC) Balance Sheet & Financial Health Metrics, https://simplywall.st/stocks/ca/materials/tsx-urc/uranium-royalty-shares/health
- the Sellers will receive - SEC.gov, https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1711570/000149315226017113/ex99-1.htm
- Uranium Royalty sells uranium stockpile for $51M cash - Stock Titan, https://www.stocktitan.net/sec-filings/UROY/10-k-uranium-royalty-corp-files-annual-report-146a86252821.html
- Uranium Royalty's Combination with Sweetwater Royalties, https://www.uraniumroyalty.com/_resources/presentations/Project-Samba-Investor-Presentation.pdf?v=041602
- UROY - Uranium Royalty Corp Stock Price and Quote - Finviz, https://finviz.com/stock?t=UROY
- URANIUM ROYALTY CORP. - Public Technologies (PUBT), https://docs.publicnow.com/viewDoc.aspx?filename=180109\EXT\E802095D4E47C9FA3021DA4F6070F38655FC8CD7_47A35807B34D4EAE0B8B9D78E396A1FF7210559C.PDF
- Material Change Report dated April 27, 2026 - SEC.gov, https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1711570/000149315226019420/ex99-1.htm
- unknown_url
- Quarterly Report for Quarter Ending July 31, 2026 (Form 10-Q), https://www.publicnow.com/view/B3F0AE2EB2B8F49BFC83A05E59A28FB911863A6B
- Uranium Royalty (UROY) Stock Price & Overview, https://stockanalysis.com/stocks/uroy/
- Uranium Royalty Corp. (UROY) Stock Analysis & Key Metrics, https://koalagains.com/stocks/NASDAQ/UROY
- Uranium Royalty Corp. (UROY) Competitive Analysis - KoalaGains, https://koalagains.com/stocks/NASDAQ/UROY/competition
- Uranium Royalty (UROY) Stock Price, Quote, News & History, https://www.benzinga.com/quote/UROY
- Uranium Royalty News and Stock Quote (NASDAQ: UROY), https://www.juniorminingnetwork.com/market-data/stock-quote/uranium-royalty.html
- Uranium Royalty Corp (UROY) — Stock Analysis 2026 [3.9], https://blog.metalpilot.com/analyses/uranium-royalty-corp-uroy/
- Uranium Royalty Past Earnings Performance - Simply Wall St, https://simplywall.st/stocks/us/materials/nasdaq-uroy/uranium-royalty/past
- Management & Directors - Uranium Royalty Corp., https://www.uraniumroyalty.com/company/management-and-directors/
- uranium royalty corp. - SEC.gov, https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/2143673/000149315226040580/form10-ka.htm
- URANIUM ROYALTY ANNOUNCES CLOSING OF SUBSCRIPTION, https://www.newswire.ca/news-releases/uranium-royalty-announces-closing-of-subscription-receipt-private-placement-894945023.html
- uranium royalty corp. - SEC.gov, https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1711570/000149315223031609/ex99-1.htm
- Scott Melbye Net Worth (2026) - GuruFocus, https://www.gurufocus.com/insider/27999/scott-melbye
- News - Uranium Royalty Corp., https://www.uraniumroyalty.com/news/uranium-royalty-corp-to-acquire-royalties-on-the-world-class-mcarthur-river-and-cigar-lake-mines-in-saskatchewan-canada
- Orion greenlights merger with its Sweetwater Royalties business, https://www.miningweekly.com/article/orion-greenlights-merger-with-its-sweetwater-royalties-business-uranium-royalty-corp-2026-04-16
- Uranium Royalty Corp. (UROY) Rating: Buy, https://www.resource-capital.ch/fileadmin/news/Uranium_Royalty_Corporation/2024/29062024_HCW_UROY_Research.pdf
- News - Uranium Royalty Corp., https://www.uraniumroyalty.com/news/uranium-royalty-corp-exercises-initial-tranche-of-10-year-supply-agreement-to-acquire-us10-million-of-physical-uranium-at-us28-point-73-per-pound
- URANIUM ROYALTY CORP., https://www.uraniumroyalty.com/_resources/shareholder-meeting/2026/2026-AGM-Information-Circular.pdf?v=080301
- HC Wainwright reiterates Buy on Uranium Royalty stock on merger, https://www.investing.com/news/analyst-ratings/hc-wainwright-reiterates-buy-on-uranium-royalty-stock-on-merger-93CH-4620090
- Uranium Royalty (UROY) Balance Sheet & Financial Health Metrics, https://simplywall.st/stocks/us/materials/nasdaq-uroy/uranium-royalty/health
- Sweetwater Royalties Acquisition & Valuation - Multiples.vc, https://multiples.vc/private-comps/sweetwater-royalties
- Uranium Royalty Reports Results for the First Quarter of Fiscal Year, https://www.prnewswire.com/news-releases/uranium-royalty-reports-results-for-the-first-quarter-of-fiscal-year-2027-302878112.html
- Uranium Royalty details Sweetwater trona royalties | UROY SEC Filing, https://www.stocktitan.net/sec-filings/UROY/6-k-uranium-royalty-corp-current-report-foreign-issuer-c20b5c801a0f.html
- URANIUM ROYALTY CORP (UROY) - Validea, https://www.validea.com/guru-analysis-detail/uroy
- Uranium Royalty Corp (UROY) Stock Message Board - InvestorsHub, https://investorshub.advfn.com/Uranium-Royalty-Corp-UROY-39363
- Uranium Royalty Corp. Successfully Completes ... - Newswire.ca, https://www.newswire.ca/news-releases/uranium-royalty-corp-successfully-completes-30-000-000-initial-public-offering-acquires-three-royalties-and-begins-trading-on-the-tsx-venture-exchange-885543703.html
- Uranium Royalty (UROY) - Trefis, https://www.trefis.com/data/companies/UROY
- Should Strong Earnings Require Action From Uranium Royalty, https://simplywall.st/stocks/us/materials/nasdaq-uroy/uranium-royalty/news/should-strong-earnings-require-action-from-uranium-royalty-u
- U.S. Metals and Mining Industry Analysis - Simply Wall St, https://simplywall.st/markets/us/materials/metals-mining
- Cameco (CCJ) Market Cap Today: Live Data & Historical Trends, https://public.com/stocks/ccj/market-cap
- Cameco Stock Price | CCJ Stock Quote, News, and History, https://markets.businessinsider.com/stocks/ccj-stock
- CCJ EV/EBITDA - Cameco Corp - Alpha Spread, https://www.alphaspread.com/security/nyse/ccj/relative-valuation/ratio/enterprise-value-to-ebitda
- vision-monthly-economic-monitor.pdf - National Bank Financial, https://www.nbfwm.ca/content/dam/fbngp/pdf/vision-monthly-economic-monitor.pdf
- uec20260605_def14a.htm - SEC.gov, https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1334933/000143774926020059/uec20260605_def14a.htm
- Cameco: CCJ Stock Price Quote & News - Robinhood, https://robinhood.com/us/en/stocks/CCJ/
- Uranium Royalty (UROY) 10K Form and Latest SEC Filings 2026, https://www.marketbeat.com/stocks/NASDAQ/UROY/sec-filings/